ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ КЮСТЕНДИЛ / РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ | Политика за достъпност | Карта на сайта

bg BG en EN ru RU
IT1

IT1

„Опазване на духовните светилища - устойчив туристически потенциал в Струмица и Кюстендил“

 

На 26.11.2020г. (четвъртък) от  11:00 ч. в Синя зала в Народно читалище "Братство 1869", ул. „Патриарх Евтимий” 18, град Кюстендил ще се проведе първоначална пресконференция по проект CB006.2.21.143 „Опазване на духовните светилища - устойчив туристически потенциал в Струмица и Кюстендил“, финансиран с Договор за субсидия № РД – 02- 29-163/12.07.2019г. по Програма за ТГС Interreg-IPA между Република България и Република Северна Македония CCI No. 2014TC16I5CB006.


Основната цел на  проекта е да подкрепи трансграничния регион Кюстендил – Струмица  като туристическа дестинация с атрактивни и привлекателни места, предлагайки впечатляващо лично преживяване за посетителите в трансграничната зона. 


Обща стойност на проекта: 492 215,39 евро, от които 37 067,67 евро национално  финансиране

 
Бюджет за Община Кюстендил – 247 097,79 евро

Бюджет за Община Струмица – 245 117,60 евро


Водещ партньор: Община Струмица, Република Северна Македония   
Проектен партньор: Община Кюстендил, Република България

На пресконференцията ще бъде представен проекта от г-жа Радмила Рангелова – Заместник – кмет „Социални услуги, програми и проекти“ и координатор на проекта.

 

ОБЩИНА КЮСТЕНДИЛ ПРИЗОВАВА ЗА СПАЗВАНЕ НА ВСИЧКИ ПРОТИВОЕПИДЕМИЧНИ МЕРКИ!

Споделете в социалните мрежи:

Община Кюстендил започна поетапно и засаждането на нови дървета на мястото на изгнилите и изкоренени в следствие на извършеното експертно обследване на потенциално опасните дървесни видове в централната градска част.

През изминалата седмица бяха засадени общо 20 броя – 6 бр. лиродендрона (лирово дърво), 7 бр. японски вишни, 5 бр. каталпи и 2 бр. липи – разположени по ул. „Демокрация“ и градинката пред сградата на общината.

Предстои залесяване и в останалата част на центъра на града, като по план то ще продължи и през пролетта в още 6 района в града.

 

Споделете в социалните мрежи:

Уважаеми съграждани,

Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) съвместно със Службата по търговско-икономически въпроси (СТИВ) в гр. Мюнхен, организират уебинар „Онлайн бизнес срещи с германската компания ДРЕКСЕЛМАЙЕР“, който ще се проведе на 26 ноември 2020 г. от 11:00 ч. в онлайн формат, като работният език е английски. Събитието ще се проведе под егидата на Експортен хъб България.

Компанията ДРЕКСЕЛМАЙЕР е водещ доставчик на компоненти за автомобилната индустрия (кабелни компоненти, интериорни компоненти, батерии). Интересът на ДРЕКСЕЛМАЙЕР към българския бизнес е свързан с осъществяване на контакти с български поддоставчици и партньори от автомобилната индустрия. Участие в онлайн срещите от страна на германската фирма ще вземат г-н Гюркан Юлкер, вицепрезидент по покупките на DRÄXLMAIER Group; г-н Мартин Мутчлер, началник отдел покупки на интериорни системи на DRÄXLMAIER Group и г-жа Щефани Фесл-Домке, отдел покупки на интериор за аутомотив индустрията в DRÄXLMAIER Group.

Събитието е подходящо за предприятия, произвеждащи изделия посредством шприцоване на пластмаси с аутомотив стандарт, производители на естествени и изкуствени влакна, текстилни продукти (стелки/седалки за автомобилната индустрия), производители на покрития от дърво и фурнири; производители на кожарски продукти от естествена и изкуствена кожа, PVC, TPO.

По изискване на ДРЕКСЕЛМАЙЕР, българските предприятия, желаещи да осъществят бизнес контакти с компанията, е необходимо да се регистрират в официалния портал за потенциални доставчици/партньори на германската фирма: https://supplier.draexlmaier.com/en/supplier-portal/.

Желаещите да вземат участие могат да се регистрират на посочения линк:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3KbdzqcxNHzUpjz4H3EoFAu_WKO7XNoc73QBn8DNeQ0E9VQ/viewform?usp=sf_link

 

Споделете в социалните мрежи:

По проект „Подкрепа за деца и младежи в Община Кюстендил”, Договор № BG05M9OP001-2.019 - 0023-C01, Процедура BG05M9OP001-2.019 – Продължаваща подкрепа за деинституционализация на децата и младежите – ЕТАП 2 – предоставянето на социални и интегрирани здравно-социални услуги за деца и семейства - КОМПОНЕНТ 1 по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014-2020 г. може да видите тук

Споделете в социалните мрежи:

Във връзка с извършеното обследване на потенциално опасните дървесни видове на бул.”България”, започна поетапното им премахване. Видно е още от първото отрязано дърво, че физиологичното му състоянието е много лошо, има голяма кухина по цялото продължение на ствола,  образувана в следствие на гнилостни процеси, което го прави  изключително опасно за всички преминаващи.

Предстои засаждане на нови дървета на празните места и допълнително залесяване в още 6 района в града.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Споделете в социалните мрежи:

По проект „Подкрепа за деца и младежи в Община Кюстендил ”, Договор № BG05M9OP001-2.029 –0023-С01, процедура BG05M9OP001-2.019 – „Продължаваща подкрепа за деинституционализация на децата и младежите – ЕТАП 2 – предоставяне на социални и интегрирани здравно-социални услуги за деца и семейства“ КОМПОНЕНТ 1  по ОП РЧР 2014-2020. може да видите тук

Споделете в социалните мрежи:

Кметът на Община Кюстендил - Петър Паунов , заедно с председателят на Сдружение по туризъм – гр. Кюстендил – Станислав Георгиев, присъстваха на Кръгла маса „Българските балнеокурорти – устойчиви европейски здравни дестинации“ в гр. Сандански, по покана и организация на Български съюз по балнеология и СПА туризъм.

Специални гости на дискусията бяха заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството г-жа Деница Николова и заместник-министърът на туризма г-н Любен Кънчев, а целта на събитието - обсъждане на възможностите за подобряване на инфраструктурата в СПА дестинациите с цел устойчивото развитие на населените места в България, на чиято територия има находища на минерална вода, използвайки различните инструменти за европейско финансиране, предвидени в програмен период 2021-2027.

Заедно с Община Кюстендил участие взеха и други общини-членове на Български съюз по балнеология и СПА  - Сандански, Велинград,  Хисаря, Чепеларе, Разлог, Гърмен, Самоков, както и от целия Управителен съвет, председателите на сдруженията на хотелиерите и ресторантьорите в други градове и членове – инвеститори в сектора.

По време на дискусията заместник-министър Деница Николова презентира основните акценти, които ще бъдат заложени за финансиране с европейски средства в следващия програмен период 2021-2027, един от които е извеждането на икономическия потенциал на територията. „Оттук нататък за нас акцентът в сектор туризъм ще бъде по какъв начин може да генерираме по-голяма брутна добавена стойност, по-голяма заетост на хората и съответно да повишим стандарта на живот чрез повишаване на доходите на хората, които работят в сектора“, каза още зам.-министър Николова.

Заместник-министърът на туризма г-н Любен Кънчев приветства инициативата и участниците в Кръглата маса с приветствие от вицепремиера и министър на туризма г-жа Марияна Николова. В обръщението на министъра се посочва, че показателен за бъдещето на здравния и СПА туризъм е фактът, че в условията на пандемия вследствие на COVID-19, интересът към този туристически продукт е висок.

Според председателя на Сдружение по туризъм – Кюстендил безопасността, климатът, природата и високото качество на услугите, предлагани в града, са факторите поради които туризмът в региона се е запазил като стабилен отрасъл през последните месеци и работата с Община Кюстендил в посока развитието на медикъл и балнео сектора ще доведе не само до полуляризация на града като древен курорт с балнеоложки традиции, но и възможността за обособяване на региона като сигурна дестинация в условия на пандемия.

Споделете в социалните мрежи:

УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ,

УВАЖАЕМИ КМЕТОВЕ,

УВАЖАЕМИ СЛУЖИТЕЛИ НА ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ - КЮСТЕНДИЛ,

 

Приемете моите искрени и най-сърдечни поздравления по случай Деня на българската община.

 През 1998 г. делегатите на Общото събрание на Националното сдружение на общините вземат това решение отбелязването на Деня на българската община да бъде 12 октомври, водени от желанието да се създаде нова традиция в историята на българските общини, която да свързва миналото, настоящето и бъдещето на местното самоуправление в България.

Обръщам се с огромна благодарност към всички Вас, за всеотдайността и неуморния труд, за отговорността, с която подхождате, за усилията, които полагате, за да можем всички ние, изпълнявайки отговорната си обществена роля, да отговорим на очакванията на гражданите, за да изпълним своя дълг. Можем да се гордеем с постигнатите до днес резултати в обслужването на гражданите, в работата по подобряване на инфраструктурата,  в реализирането на мащабни проекти и привличането на инвеститори, в активността ни за развитието на културата, здравеопазването, младежките дейности, туризма и спорта, в предоставянето на по-качествени социални услуги.

Бъдете удовлетворени и горди от работата си, отговорни и последователни в действията си за издигане авторитета на Община Кюстендил!

Бъдете здрави и благословени!

Честит празник!

 

ПЕТЪР ПАУНОВ

КМЕТ НА ОБЩИНА КЮСТЕНДИЛ

Споделете в социалните мрежи:

Уважаеми съграждани,

Уведомяваме Ви, че на 08.10.2020 г. (четвъртък) за периода от 10:00 часа до 15:00 часа в участъка от с. Коняво до местността „Стражата“ движението на МПС ще бъде преустановено, поради планувано вземане на проби от асфалтовата настилка в района на с. Цървеняно, обл. Кюстендил.

 

Споделете в социалните мрежи:

Контакти

  078/ 55 11 66
  078/ 55 10 04
  гр.Кюстендил, пл. "Велбъжд" № 1
  БУЛСТАТ 000261517 

 

Този уебсайт използва "бисквитки", за да гарантира, че получавате най-доброто изживяване от нашия уебсайт