ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ КЮСТЕНДИЛ / РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ | Политика за достъпност | Карта на сайта

bg BG en EN ru RU
IT1

IT1

Община Кюстендил ще извърши дезинсекционни и дезакаризационни обработки на тревните площи и уличните пространства в град Кюстендил на 22.08.2018г. след 23:30 часа, по повод зачестилите оплаквания на граждани от увеличението числеността на бълхи и кърлежи. Обработката ще се извърши от ДДД-Кюстендил ЕООД, в качеството на изпълнител на услугата, и ще се осъществи с помощта на генератор за влажна дезинсекция и препарати Айкън 10КС и Телизма ЕК.
Карантинният срок е 24 часа.  

 

Споделете в социалните мрежи:

Списък на оценени и класирани кандидати за персонал в Център за активно включване” - Кюстендил в изпълнение на проект „Равни възможности”, Административен договор BG05М9ОР001-2.005-0032-С01 по процедура BG05M9OP001-2.005 „Активно включване“, финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020 г. може да видите тук.

 

Споделете в социалните мрежи:

Заповед №РД-05-347/19.07.2018г. на Регионална дирекция по горите - Кюстендил, на основание чл. 146, ал.1, т.1 от Закона за горите, с цел превенция и недопускане разпространението на АЧС на територията на Региоанлна дирекция по горите - Кюстендил може да видите тук.

 

Споделете в социалните мрежи:

Информационна кампания, чиято цел бе да популяризира ролята и приоритетите на Българското председателство на Съвета на ЕС се проведе на 24 май 2018г. в гр. Кюстендил. „Информираността – ключ към успеха на Община Кюстендил“ бе мотото на събитието в града под Хисарлъка, насочено основно към младежите на възраст от 16 до 25 години. Рекламни и информационни материали стигнаха до хората, за да разберат същността на ротационното председателство, приоритетите, постигнатите резултати и приноса на България към развитието на ЕС. По време на информационния ден бе представен и приносът на българската култура и идентичност, в това число кирилицата, за развитието на европейската цивилизация.

 

Споделете в социалните мрежи:

На 24 май 2018г. (четвъртък) Община Кюстендил ще организира информационен ден по проект "Информацията - ключ към успеха", финансиран от НСОРБ. Целта на събитието е повишаване на информираността на местната общественост относно същността и ролята, приоритетите и възможностите на Председателството. Информационният ден ще се проведе на пл. "Велбъжд" от 11:00 до 13:00 ч.

Споделете в социалните мрежи:

Община Кюстендил спечели проект „Информацията - ключ към успеха“ по  грантова схема „Подкрепа на инициативи на общините, свързани с регионалното измерение на Българското председателство на Съвета на ЕС 2018”, финансиран от НСОРБ. В периода 1 януари – 30 юни 2018 г. България пое ротационното председателство на Съвета на ЕС. В продължение на 6 месеца страната ни ще планира, организира и ръководи работата на Съвета на ЕС, ще си сътрудничи с другите държави членки в процеса на вземане на решения и ще поддържа отношения на лоялно сътрудничество с другите европейски институции, за да гарантира непрекъснатата и ефективна работа на Съвета в различните му направления на дейност. В рамките на Председателството страната ни ще ръководи срещи и заседания на различно равнище в ЕС, като също така ще бъдат организирани и над 200 събития и форуми в България, между които и информационен ден в град Кюстендил, който ще се проведе на 24 май 2018г.

 

Споделете в социалните мрежи:

Списък на допуснати и недопуснати кандидати до събеседване по проект „Равни възможности” Административен договор № BG05M9OP001-2.005-0032 - С02, процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.005 „Активно включване", приоритетна ос 2: „Намаляване на бедността и насърчаване на социалното включване” по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014 -2020 г. може да видите тук.


График за събеседване с кандидати за персонал в „Център за активно включване” по проект „Равни възможности” Административен договор № BG05M9OP001-2.005-0032 - С02, процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.005 „Активно включване", приоритетна ос 2: „Намаляване на бедността и насърчаване на социалното включване” по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014 -2020 г. може да видите тук.

 

Споделете в социалните мрежи:

СПРАВКА

за

постъпили предложения  по Правилник за изменение и допълнение на Правилник на организацията и дейността на ОбС - Кюстендил, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация


Проектът на Правилник за изменение и допълнение на Правилник на организацията и дейността на ОбС - Кюстендил, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация, заедно с мотивите към него, е публикуван на интернет страницата на Община Кюстендил, за предложения становища и възражения, на 18.05.2018 г. в съответствие с разпоредбата на чл. 26, ал. 3 от Закона за нормативните актове.
В нормативно определения 30-дневен срок няма постъпили предложения за изменение на разработения проект.
Няма неприети предложения по горецитирания Проект на Правилник за изменение и допълнение.

 

Споделете в социалните мрежи:

От 20.06.2018 г. до 10.07.2018 г. включително в Община Кюстендил започва прием на документи за подбор на персонал за работа в „Център за активно включване”.
Дейността е в изпълнение на проект „Равни възможности”, процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05М90Р001-2.005 „Активно включване”, по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014 -2020 г.
Повече информация и документи за кандидатстване може да видите тук.

 

Споделете в социалните мрежи:

Уважаеми съграждани,

Във връзка с очакваните опасни метеорологични явления на територията на община Кюстендил за 14.06.2018г., обявен оранжев код за гръмотевични бури и интензивни валежи от дъжд, Ви призоваваме за повишено внимание и предоставяме за пълна информираност следните указания:

ГРЪМОТЕВИЧНИ БУРИ
Всяка година през летния сезон се разразяват гръмотевични бури с мълнии и градушки, които причиняват значителни материални щети, а понякога и човешки жертви. Въпреки, че в днешно време има начини за защита от това природно явление, за хората, които работят на открито има риск.

КАКВО ДА ПРАВИМ, КОГАТО НИ НАСТИГНЕ БУРЯ?
- Ако се намирате сред природата по време на гръмотевична буря, постарайте се да застанете далеч от високи дървета и самотно стърчащи канари. При наличие на сух предмет, седнете върху него.
- Ако сте на открито, не лягайте и не докосвайте земята с ръце. Клекнете, като плътно прилепите нозе. Наведете главата си надолу и притиснете колене до гърдите си. Със скръстени ръце обхванете глезените на краката. Дръжте се на разстояние от съседа си.
- Ако сте на колело, слезте от него. Не се хващайте и не дръжте метални предмети, те привличат гръмотевиците. Отдалечете се от електропроводите за високо напрежение. Стойте настрани от метални конструкции, огради, парапети и други метални заграждения.
- Подходящи места за подслоняване са дълбоките пещери. Застанете най-малко на 3 метра навътре от входа и се старайте да има поне метър свободно пространство от двете ви страни. Не се подслонявайте близо или под надвиснали скални маси.
- Ако бурята ви изненада в река, езеро или басейн незабавно излезте от водата и се отдалечете. В случай че сте с лодка или сърф в морето бързо тръгнете към брега.
- Когато се намирате в къща или на работното място, трябва да изключите от мрежата телевизора, кабела от външната антена, компютъра, видеокасетофона и останалите електрически уреди. Затворете вратите и прозорците. Стойте далеч от чешми, балконски врати, прозорци.
- По време на пътуване с кола приберете антената на колата. Ако падне гръм по време на движение, проверете гумите на колата, ако са обгорели, могат да се спукат.
- Незабавно легнете на земята, ако почувствате изтръпване на части от тялото в резултат на ел. напрежение.
- За защита от пряко попадане на мълнии се изграждат мълниеприемници и мълниеотводи. Мълниезащитната инсталация на всяка сграда трябва да бъде периодично проверявана.
- При градушка потърсете незабавно подслон, големите ледени късове могат да ви причинят травми и наранявания.
 
СМЕРЧ И СИЛНИ ВЕТРОВЕ
СМЕРЧЪТ е не толкова често, но е познато природно явление за някои райони на страната. Това е атмосферен вихър, който се движи с огромна скорост.  Възниква в буреносни облаци, близо до земната повърхност, долната му част наподобява обърната фуния. Води до разрушения, възможни са човешки жертви.  Силните ветрове са често явление за територията на страната, в някои случаи при особено голяма скорост на въздушните маси, представлява опасност за хората и може да нанесе материални щети.

НЕОБХОДИМО Е ДА ПРЕДПРИЕМЕМ СЛЕДНИТЕ МЕРКИ:
- Спазване на строителните норми за постигане по-голяма устойчивост на сградите.
- При възникване на смерч или необичайно силен вятър следете метеорологичните бюлетини, предавани по радиото и телевизията. Както при всяко природно бедствие, ако сте вкъщи, изключете тока, водата и газта.
- Не оставайте на открито. Има опасност от падащи отломки от сградите и други предмети. Влезте вкъщи и затворете плътно вратите и прозорците. Смерчът засяга най-често покривните конструкции и горните етажи. Преценете и ако е необходимо използвайте за убежище мазето на сградата.
- Ако сте далеч от дома си, влезте в обществена сграда, подлез, потърсете сигурен подслон.
- Ако Ви завари на път, спрете автомобила на открито място, далеч от електропроводи, дървета и от надвиснали скални маси.Потърсете подслон.
- Ако сте на полето или в планината заемете ниски места и оврази до отминаване на опасността.

 

Споделете в социалните мрежи:

Контакти

  078/ 55 11 66
  078/ 55 10 04
  гр.Кюстендил, пл. "Велбъжд" № 1
  БУЛСТАТ 000261517 

 

Този уебсайт използва "бисквитки", за да гарантира, че получавате най-доброто изживяване от нашия уебсайт